29 września 2017 r.

WMTDay

Znajomość tabliczki mnożenia najomość tabliczki mnożenia i dzielenia to umiejętność bardzo przydatna w życiu codziennym, dlatego przed kilkoma laty przyłączyliśmy się do grona obchodzących Światowy Dnia Tabliczki Mnożenia. W tym roku w ramach obchodów święta zorganizowaliśmy klasowe egzaminy na ekspertów tabliczki mnożenia oraz Szkolny Konkurs Tabliczki Mnożenia. W etapach klasowych brali udział wszyscy uczniowie kl. IV-VI. Miał on na celu wyłonienie klasowych mistrzów tabliczki mnożenia. Laureaci tego etapu, walczyli ze sobą o tytuł „Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia”. Zadania przygotowały koordynatorki szkolnych obchodów WMTDay, panie: Ela Krzysztofik  i Monika Wilczyńska. Nad przebiegiem turnieju czuwało jury złożone z uczniów klasy trzeciej. Jurorzy zostali wyłonieni podczas egzaminu, który przeprowadziła z nimi ich wychowawczyni pani Teresa Sawicka. Najlepsi okazali się: Marysia Bieder, Amelka Kaszubska, Adrian Półchłopek i Dawid Grzywacz. Szkolnymi Mistrzami Tabliczki Mnożenia zostali: Oliwia Kawka z kl. IV, Oliwia Grabacka z kl. VI oraz Łukasz Polek z kl. IV, zaś tytuł Wicemistrza zdobyli: Jula Ryzner z kl. VII. i Maciek Prządka z kl. VI.  Gratulujemy :)