28 września 2017 r.

Świadomi i bezpieczni

Wszyscy wiemy, że to bardzo ważne dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Ale małe przypomnienie zasad bezpieczeństwa, których należy przestrzegać w drodze do szkoły oraz podczas zabaw nie tylko na szkolnym podwórku, nie zawadzi od czasu do czasu. Sierżant Tomasz Nowak, nasz nowy dzielnicowy oraz starszy sierżant Sebastian Mikos prezentując filmiki edukacyjne przypomnieli nam zasady poruszania się pieszych, zasady korzystania z komunikacji publicznej oraz zasady bezpiecznej zabawy. Policjanci przypomnieli nam także jak powinniśmy się zachowywać podczas kontaktu z nieznanymi nam psami i jak bronić się przed ich agresją. Bardzo podobały nam się praktyczne ćwiczenia pozycji zwanej "żółwiem" i pokaz zastosowania zasad przechodzenia przez jezdnię w wykonaniu naszych koleżanek.