28 września 2017 r.

Dzień Głośnego Czytania

Czytanie to niezwykle ważna umiejętność. Richard Steele twierdzi, że jest tym samym dla umysłu, czym gimnastyka dla ciała. Gimnastyka pozwala rozwinąć i zachować sprawność ciała, a czytanie rozwija wyobraźnię, wzbogaca wiedzę, słownictwo i pozwala zachować sprawny umysł. Czytać więc należy.
    Z inicjatywy p. bibliotekarki Aleksandry Kmicińskiej dzisiejszy dzień upłynął nam właśnie na gimnastykowaniu umysłu, czyli na głośnym czytaniu. Pani Ola przypomniała nam, że aby podkreślić wagę tej umiejętności w 2001  roku Polska Izba Książki ustanowiła 29 dzień września - Dniem Głośnego Czytania. Pani Aleksandra wspólnie z polonistką panią Anią Klim przygotowały: Godzinę Głośnego Czytania, podczas której wszyscy chętni uczniowie kl. II - VII czytali głośno kolegom i koleżankom. Wysłuchaliśmy fragmentów powieści i opowiadań. Jury w osobach pań: Dyrektor, Joli Kwiatkowskiej, Mirelli Bronowickiej, Anny Klim, Moniki Wilczyńskiej i pani bibliotekarki wyłoniło 10 najlepiej czytających osób w szkole. Znaleźli się wśród nich: Oktawian Gołuch z kl. II, Bartek Klorek z kl. IV, Oliwia Kawka i Filip Stępień z kl. V, Maciek Prządka, Miłosz Bielawski i Oliwia Grabacka z kl. VI oraz Wiktor Fura, Karolina Strzyż i Kacper Szlachetka z kl. VII. Laureaci zostali obdarowani drobnymi upominkami, zaś wszyscy czytający i ci, którzy przynieśli ze sobą książki otrzymali zakładki.