15 września 2017 r.

Międzynarodowy Dzień Kropki

Już po raz trzeci obchodziliśmy zainicjowany w roku 2009 Międzynarodowy Dzień Kropki zainspirowany książką Petera H. Raynoldsa pt. "Dot" (Kropka). "Kropkowa rodzinka" z roku na rok systematycznie się powiększa. W tym roku w obchodach święta brało udział aż 10 108 240 osób ze 170 krajów świata. My też zostaliśmy doliczeni do tej ogromnej liczby. Czy przypuszczalibyście, że zwykła, mała kropka ma taką wielką moc? Vasthi - bohaterka książki Petera H. Raynoldsa przekonała się o tym osobiście.  Za sprawą pewnej kropki i niezwykle mądrej nauczycielki odmieniło się jej życie. Uwierzyła w siebie. Ta piękna i pouczająca opowieść zainspirowała nas do tego by dzień przedłużyć w tydzień. Inaugurację świętowania stanowiły "żywe kropki" utworzone przez poszczególne klasy i wspólna szkolna. Przez ten tydzień szukaliśmy kropki podczas zajęć muzyki, plastyki, języka polskiego i matematyki. Uczniowie starszych klas znaleźli ją w mandalach i kropkowanych rysunkach. Zerówkowicze zastanawiali się, jak wyglądałby świat w kropki i pokazali nam to w swoich pracach plastycznych. Pierwszaki uwiecznili swoje przemyślenia na temat: jaką twarz ma kropka. Drugaki łączyli kropki i zastanawiali się: jakie zwierzaczki mogą powstać z kropki. Trzecia klasa rozwijała wodze swojej "kropkowej" fantazji tworząc origami z kółek. Do świętowania zaprosiliśmy też rodziców, którzy przygotowali przepyszne "kropkowe ciasta". Uroczystego podziału tortu i wypieków dokonała pani Dyrektor podczas uroczyści podsumowującej i kończącej obchody "Tygodnia z kropką". Delektując się smakiem wypieków oglądaliśmy prace na wystawie przygotowanej przez  inicjatorkę obchodów święta w naszej placówce p. Elę Krzysztofik.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z Kropką za rok.