27 września 2017 r.

Cyrk Fizyczny

Tradycyjnie już uczniowie kl. IV-VII uczestniczyli w pokazie "Cyrku fizycznego" na Uniwersytecie Wrocławskim. "Cyrk fizyczny" jest  stałym elementem programu Wrocławskiego Festiwalu Nauki i cieszy się ogromnym powodzeniem. Celem imprezy jest popularyzacja fizyki poprzez pokazy doświadczeń fizycznych wraz z ich przystępnymi objaśnieniami. Podczas pokazu prezentowane były efektowne, zabawne i zaskakujące eksperymenty fizyczne. W tym roku obejrzeliśmy np. kolorowe płomienie powstające podczas spalania różnych pierwiastków chemicznych, fale stojące, drgania membrany, powstawanie wyładowań elektrycznych, powstawanie wirów wodnych i powietrznych oraz wiele innych ciekawych doświadczeń. Pokaz prowadziła profesor Ewa Dębowska - fizyk z Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Uczniowie byli bardzo zainteresowani pokazem, który bardzo im się podobał. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również uda nam się obejrzeć tak ciekawe doświadczenia fizyczne.

Wyjazd zorganizowali wychowawcy kl. IV-VII.

Notatkę przygotowała p. Monika Wilczyńska - nauczyciel matematyki