7 marca 2018

Wybory Miss

Tradycyjnie już z okazji Dnia Kobiet męska część społeczności uczniowskiej wybierała Miss swoich klas. Wyłonione przez chłopców kandydatki wzięły udział w Wyborach Miss Szkoły. Konkurs ten jest przeprowadzany osobno dla kl. O - III i IV - VII, a zmagania dziewcząt oceniają Misterowie wybrani przez dziewczęta we wrześniu.
W klasach młodszych do współzawodnictwa o tytuł stanęły: Paula Stępień z kl. O, Łucja Matyniak z kl. I, Maja Wróblewska z kl. II i Marysia Bieder z kl. III. W jury zasiedli: Szymek Salitra z kl. O, Marcin Bicz z kl. I, Oktawian Gołuch z kl. II oraz Bartek Biernacki z kl. III. Pierwsza konkurencja polegała na przedstawieniu swojej osoby. Potem dziewczynki popisywały się swoimi talentami: rozwiązywały zagadki, układały puzzle, rzucały woreczkami do celu, śpiewały lub recytowały oraz podawały przepisy na wykonanie swoich ulubionych dań. Najwięcej emocji wzbudziła konkurencja, w której kandydatki z zawiązanymi oczyma rozpoznawały smaki i różne kuchenne przedmioty. Po podliczeniu punktacji okazało się, że zwyciężyła
Łucja Matyniak z kl. I, zdobywając tym samym tytuł „Miss kl. O - III. Gratulujemy :)

W klasach starszych w konkursowe szranki stanęły: Kinga Rusek z kl. IV, Oliwia Kawka z kl. V, Oliwia Barabach z kl. VI oraz Karolina Strzyż z kl. VII. Do jury zaproszono: Bartka Klorka z kl. IV, Oskara Lamka z kl. V, Miłosza Bielawskiego z kl. VI i Olka Tracza z kl. VII. Chłopaków wspomogła "tajemnicza" nieznajoma, w którą wcielił się Tomek Organiściak z kl. VI :) Starsze dziewczyny sprawdzały się w tych samych konkurencjach, co ich młodsze koleżanki, z tą różnicą, że układały nie puzzle, tylko cztery przysłowia o kobietach z rozsypanki sylabowej. Tytuł Miss kl. IV - VI zdobyła Oliwia Kawka.
Wybory Miss zostały przygotowane przez chłopców z Samorządu Uczniowskiego, którym dyskretnego wsparcia udzieliły opiekunki SU, panie: Monika Wilczyńska i Mirella Bronowicka.